دانشمند سازمان بهداشت جهانی:
همه‌گیری به پایان نرسیده است / گونه‌های جدید نمایان می‌شوند

دانشمند سازمان بهداشت جهانی:

دانشمند ارشد سازمان جهانی بهداشت می‌گوید همه‌گیری کرونا در جهان هنوز به پایان نرسیده است چرا که انواع بیشتری از ویروس در راه است. وی گفت که ویروس در حال تکامل است و انواع نگران‌کننده بیشتری نمایان خواهند شد، بنابراین همه‌گیری به پایان نرسیده است. دانشمند ارشد سازمان جهانی بهداشت می‌گوید همه‌گیری کرونا در جهان […]

دانشمند ارشد سازمان جهانی بهداشت می‌گوید همه‌گیری کرونا در جهان هنوز به پایان نرسیده است چرا که انواع بیشتری از ویروس در راه است. وی گفت که ویروس در حال تکامل است و انواع نگران‌کننده بیشتری نمایان خواهند شد، بنابراین همه‌گیری به پایان نرسیده است.

دانشمند ارشد سازمان جهانی بهداشت می‌گوید همه‌گیری کرونا در جهان هنوز به پایان نرسیده است چرا که انواع بیشتری از ویروس در راه است.

سومیا سوامیناتان به خبرنگاران در آفریقای جنوبی گفت که ویروس در حال تکامل است و انواع نگران‌کننده بیشتری نمایان خواهند شد، بنابراین همه‌گیری به پایان نرسیده است.

روز چهارشنبه، دبیر کل سازمان جهانی بهداشت نیز تأکید کرد که کووید- ۱۹ تمام نشده است و خواستار حمایت بیشتر برای مبارزه با همه‌گیری شد.

با این حال، شمار موارد ابتلا در هر یک از شش منطقه زیر نظر سازمان بهداشت جهانی به جز مدیترانه شرقی کاهش پیدا کرده است. در آن منطقه که ایران، اردن و افغانستان جزو آن است موارد ابتلا با جهش ۲۶ درصدی روبرو بوده است.

اما در اروپا، موارد ابتلای جدید ۷ درصد کاهش یافته است.

آمریکا نیز طی سه هفته گذشته، شاهد کاهش ۶۵ درصدی موارد جدید ابتلا بوده است.

جف زینتز، هماهنگ کننده تیم واکنش کووید- ۱۹ در کاخ سفید، در کنفرانس خبری اخیر خود گفت رئیس‌جمهوری آمریکا اطمینان دارد که کشور به سمتی در حرکت است که زندگی روزمره با کرونا مختل نشود و کرونا یک بحران دائمی نخواهد بود و کسی نگران تعطیلی سراسری و قرنطینه نخواهد بود.

کپی رایت © 2024 جلفا. حقوق انتشار محفوظ است.