پیگیری مطالبات فعالان حوزه سوارکاری گلستان دستور ویژه وزیر ورزش است

پیگیری مطالبات فعالان حوزه سوارکاری گلستان دستور ویژه وزیر ورزش است

مدیرکل ورزش و جوانان گلستان، پیگیری خواسته ها و مطالبات فعالان حوزه پرورش اسب و سوارکاری این استان را دستور ویژه وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد و گفت: با تمام توان مطالبات این حوزه پیگیری می شود.
[پیگیری مطالبات فعالان حوزه سوارکاری گلستان دستور ویژه وزیر ورزش است]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا، بهمن طیبی عصر شنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات مالکان، مربیان و چابکسواران حوزه سوارکاری استان گلستان که در فرمانداری ویژه گنبدکاووس برگزار شد، اظهار داشت: با وجود مشکلات موجود در حوزه سوارکاری اما مسابقات این رشته ورزشی نباید تحت هیچ شرایطی تعطیل شود.
وی با درست و واقعی دانستن مشکلات مطرح شده از سوی جامعه مالکان، مربیان و چابکسواران حوزه سوارکاری استان گلستان، گفت: این مسائل باید به صورت منطقی و اصولی و البته در کنار برگزاری مسابقات سوارکاری، پیگیری شود.
طیبی اضافه کرد: اداره کل ورزش و جوانان گلستان براساس دستورالعمل شرح وظایف، مکلف به پیگیری مطالبات حوزه سوارکاری است و در گام نخست از سال گذشته بحث واگذاری مدیریت مجموعه سوارکاری به این استان را در دست پیگیری دارد.
وی با بیان اینکه اداره کل ورزش و جوانان گلستان و یا سه فرماندار این استان در پیگیری بحث واگذاری مدیریت سوارکاری به این استان، دنبال سهم خواهی نیستند، تصریح کرد: هدف اصلی دراین خصوص بازگرداندن سوارکاری گلستان به جایگاه اصلی آن است.
مدیرکل ورزش و جوانان گلستان یادآور شد: با روحیه حق طلبانه وزیر ورزش و جوانان و پیگیری های انجام شده از سوی مجموعه مدیریت گلستان بحث واگذاری مدیریت سوارکاری به این استان قوت گرفته ، اما راه سختی درپیش است.
فرماندار شهرستان آق قلا نیز در این جلسه با ابراز گله مندی از نبود مدیریت سوارکاری دراین استان که به پایتخت سوارکاری کشور مشهور است، گفت: مطالبات مطرح شده ازسوی جامعه مالکان، مربیان و چابکسواران حوزه سوارکاری به حق است و بایستی در فضای منطقی بدور از احساس و هیجان پیگیری شود.
الیاس هیوه چی با اشاره به برخی مشکلات مطرح شده از جمله پایین بودن جوائز مسابقات، شفاف نبودن مسائل مالی و طولانی بودن فرایند اعلام نتایج دوپینگ و بالا بودن جرائم آن، افزود: این مشکلات و نیز رونق صنعت پرورش اسب و سوارکاری تنها با واگذاری مدیریت سوارکاری به استان گلستان رفع می شود.
وی گفت: مجموعه دولت تدبیر و امید و فرمانداران آن خود را موظف به پاسخگویی و پیگیری مطالبات منطقی مردم از طریق راهکارهای قانونی می دانند و دراین راه از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.
فرماندار بندرترکمن نیز در این نشست رفع مشکلات سوارکاری استان گلستان را دغدغه این فرمانداری و دو فرماندار گنبدکاووس و آق قلا دانست و گفت: متاسفانه به دلیل کم توجهی به مشکلات حوزه سوارکاری استان که بیشتر جنبه مدیریتی دارد، اکنون مشکلات بسیار شده است.
عبدالکریم فیروزی با تاکید بر پیگیری مشکلات سوارکاری و رفع آن از سوی دولت تدبیر و امید و مسئولان استان گلستان، افزود: اگر مشکل مدیریت سوارکاری رفع شود می توان به حل دیگر مشکلات این حوزه امیدوار بود.
دراین نشست که معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز حضور داشت، برخی مالکان، مربیان و چابکسواران سه شهر گنبدکاووس، آق قلا و بندر ترکمن به بیان مسائل و مشکلات حوزه سوارکاری و مسابقات آن پرداختند.
پایین بودن جوائز مسابقات سوارکاری، بالا بودن جرائم حوزه دوپینگ و ضرورت اختصاص این جرائم به بخش جوایز مسابقات، طولانی بودن فرایند نتایج آزمایش دوپینگ، محروم بودن مربیان و چابکسواران از پوشش بیمه ای، شفاف نبودن مسائل مالی درآمدها و هزینه های برگزاری مسابقات سوارکاری، بالابودن هزینه نگهداری و پرورش اسب، کمبود امکانات رفاهی درمجموعه سوارکاری سه شهرستان گنبدکاووس، بندرترکمن و آق قلا و نبود مدیریت سوارکاری در استان گلستان از مهمترین نقطه نظرات و مشکلات مطرح شده از سوی فعالان سوارکاری این استان بود.
استان گلستان بویژه گنبدکاووس از قدیمی ترین شهرها در برگزاری مسابقات اسبدوانی در کشور به شمار می رود که در سال های اخیر بندر ترکمن و آق قلا نیز به جمع برگزار کنندگان مسابقات اسبدوانی کشور اضافه شدند.
پرورش اسب و برگزاری مسابقات سوارکاری در استان گلستان بویژه در بین ترکمن ها سابقه طولانی دارد و اسب اصیل قوم ترکمن دارای آوازه ای بین المللی است.

کپی رایت © 2024 جلفا. حقوق انتشار محفوظ است.